HISTÓRIA

Mäsové špeciality vám prinášame už viac ako polstoročie. Neustále sme zdokonaľovali výrobné procesy v domácich závodoch a v roku 2008 nastal čas expandovať. Spojili sme sa s významnými spoločnosťami s dlhoročnou tradíciou na Slovensku, v Maďarsku a v Českej republike. Naďalej sme rástli vďaka spoločnej poctivej práci a v roku 2021 sme sa stali hrdou súčasťou potravinárskej spoločnosti Smithfield Foods, Inc. Ide o globálneho lídra na trhu v mäsospracujúcom priemysle a jednu z popredných svetových vertikálne integrovaných mäsospracujúcich spoločností. Vlastní farmy a výrobné závody so zariadeniami a kanceláriami v USA, Mexiku a Európe. V súčasnosti zamestnáva 40-tisíc ľudí v Spojených štátoch a 14-tisíc ľudí v Európe a spolupracuje s tisíckami miestnych farmárov.

NÁŠ PRÍBEH KÚSOK PO KÚSKU

1966
Zahájenie výstavby mäsokombinátu v Humennom. Na severovýchode Slovenska sa pod vihorlatskými vrchmi začala rodiť nová éra mäsopriemyslu.
1972
Uvedenie nového mäsokombinátu do prevádzky. Je súčasťou východoslovenského mäsiarskeho priemyslu. V novom závode našli pracovnú príležitosť aj ľudia z okolitých miest.
1976
Modernizácia a rekonštrukcie v závode. Montáž prvého stroja na balenie mäsa v Humennom.
1983
V centre regiónu Novohrad bola zahájená výstavba nového závodu na Mikušovskej ceste v Lučenci. Prispeje tak k rozvoju poľnohospodárstva a sebestačnosti vo výrobe potravín.
1988
Uvedenie mäsokombinátu v Lučenci do prevádzky. Nový moderný závod vybavený technicky a technologicky prinesie mnohé príležitosti. Veľké kapacity pre najefektívnejšie spracovanie mäsa zo širokého okolia, vytvorené podmienky na účel exportu a ďalšie.
1995
Vzniká spoločnosť Mecom a.s. v Humennom. Modernizáciou prechádza celý výrobný závod. Investície smerované do výrobných technológii pre zabezpečenie kvality a rozšírenie sortimentu. Spoločnosti sa darí a získava mnohé ocenenia.
1999
Vo viac ako 50 predajniach sa predáva kvalitné mäso a mäsové výrobky a závod v Humennom zamestnáva viac ako 420 zamestnancov.
2003
Závod Mecom v Humennom získal, ako prvý mäsospracujúci podnik na Slovensku licenčné číslo SK63. Toto číslo oprávňuje firmu predávať spracované výsekové mäso a mäsové výrobky na trhoch všetkých krajín EÚ. Cestu do Európskej únie nastúpil Mecom s novou obchodnou značkou DRUGET, ktorá je úzko spojená s históriou mesta Humenné.
2006
Mäsokombinát Hrádok Lučenec sa po 10 výročí (2005) stáva súčasťou spoločnosti Mecom a.s.
2008
Akvizíciou a zlúčením niekoľkých mäsospracujúcich spoločností aj v zahraničí vzniká jedna veľká, silná a stabilná stredoeurópska skupina Carnibona group.
2008 – 2012
Konsolidáciou značiek Druget, Fajne Novohrad a PM Zbrojníky bola vytvorená jednotná a silná značka Mecom.
2013
Vstupujeme do novej kategórie a na trh uvádzame gril výrobky rôznych príchutí. Začína nová etapa a stávame sa jednotkou v ponuke gril sortimentu. Súčasťou je aj masívna podpora počas leta v znamení Mecom Expres Gril Párty, ktorá pokračuje aj nasledujúce roky.
2014
Značka Mecom získava prvý krát ocenenie Superbrands Award, ako jedna z najúspešnejších spoločností v oblasti spracovania mäsa na Slovensku.
2015
Spotrebiteľské prieskumy a trendy poukazujú na zvýšený záujem o mäsové výrobky s vysokým obsahom mäsa. Uvádzame na trh nový prémiový rad produktov, pričom všetky sú vyrobené v originálnych receptúrach, s novými zaujímavými koreninami a vysokým obsahom mäsa.
2017 – 2019
Začiatkom roka prichádzame na trh s novými obalmi našich výrobkov v základnom portfóliu. Sledujeme nové trendy, sme inovatívny a stávame sa tak atraktívnejšími a modernejšími v našom segmente. Prémiovému radu dávame tiež nový, čierno-zlatý dizajn a dopĺňame ho až o sedem nových, delikátnych šuniek. Produkty nielen s vysokým obsahom mäsa, ale aj zaujímavými a jedinečnými príchuťami na trhu.
2019
Vo výrobných závodoch v Lučenci Humennom rozširujeme strediská „rozrábky“, kde výrazne zvyšujeme počet pracovníkov a celkový objem rozrobených bravčových polovíc.
2020
Na trh uvádzame nový produktový rad pod názvom Naša Slovenská, ktorý obsahuje mäsové výrobky vyrobené výlučne zo 100% slovenského mäsa. Hlavným cieľom vytvorenia nového produktového radu Naše slovenské je podporiť potravinovú sebestačnosť krajiny a domácich farmárov. Produkty na trhu spotrebitelia nájdu s výrazným označením 100% slovenské mäso, v slovenských farbách.
2021
Spoločnosť Mecom sa aj s ďalšími sesterskými spoločnosťami pod skupinou MECOM GROUP stala hrdou súčasťou potravinárskej spoločnosti Smithfield Foods, ktorá je globálnym lídrom na trhu v mäsospracujúcom priemysle. Spoločnosť podniká v potravinárstve pod mottom „Dobré jedlo. Zodpovedne.“ a stala sa jednou z popredných svetových vertikálne integrovaných mäsospracujúcich spoločností.

VEDENIE SPOLOČNOSTI

Ladislav Čechovič

Ladislav Čechovič

CEO

Miroslav Matvija

Miroslav Matvija

Prevádzkový riaditeľ

Peter Ballay

Peter Ballay

Supply chain riaditeľ

Adriana Sill

Adriana Sill

Finančná riaditeľka

Zuzana Vaculčiaková

Riaditeľka nákupu

NAŠE HODNOTY

Kvalita

Kvalita naších výrobkov je vždy prvoradá. Nikdy sa neuspokojíme s priemerom.

Otvorenosť

Komunikujeme otvorene a priamo. Každý názor je pre nás dôležitý a obojstranná spätná väzba absolútnou prioritou.

Nadšenie

Každý z nás je dôležitý a každý z nás je profesionál na svojom mieste. Neustále zlepšovanie je to, čo nás posúva ďalej.

Ohľaduplnosť

Záleží nám na budúcnosti našej planéty, a preto sa snažíme šetriť vyčerpateľné zdroje.

Tímovosť

Tímový cieľ je zároveň cieľom každého jednotlivca. Pretože iba spolu dokážeme viac.

Vízia a misia značky

Sme milovníci mäsa. Veríme, že každé ráno môže byť o koliesko salámy lepšie, grilovačka o párok zábavnejšia a výlet o plátok šunky krajší. Veríme, že keď bude všetko, čo vyrobíme, krásne voňať a skvele chutiť, nakoniec si dá každý.

Naše výrobky sú oslavou kvality, tradície a neustálej chuti zlepšovať sa. Nech je každý deň, ktorý sa rozhodnete stráviť s Mecomom, ako malý lahodný sviatok.

NAŠE ĎALŠIE ZNAČKY

Správny výber mäsa, tradičné, domáce pomalé až tri dni trvajúce údenie na bukovom dreve, starostlivo vybraná maďarská paprika a niekoľko týždňové sušenie zaisťujú intenzívny a výnimočný gurmánsky zážitok z každej klobásy vyrobenej u nás. Už viac ako 100 rokov stojí poctivá príprava a výber tých správnych ingrediencíí za nezamiteľnou chuťou našich výrobkov.

Už aj cisár rád vychutnával každý kúsok vychýrených maďarských salám. Do našich produktov totiž pridávame len špeciálne prísady - originálne maďarské koreniny, naše dlhoročné know how a tradície. Rovnako ako cisár, aj vy si môžete vychutnať každé sústo z našich produktov, harmóniu ingrediencií a vyváženú chuť. Vychutnajte si každý okamih. Sme Kaiser a vytvárame jedinečné a chutné produkty.

V každom okamžiku výroby myslíme na vás, na vaše potreby, chute, na okamžiky, čo s nami prežijete. Jedine vy totiž viete, čo majú vaši blízki najradšej, čo ich rozosmeje, poteší, čo vyvolá úsmev na ich tvári. Jedine vy dokážete v pravý čas pripraviť to, čo majú najradšej a vykúzliť jedinečné okamžiky plné radosti a šťastia i zo zdanlivo obyčajných vecí. Jedine vy dokážete pridať tú vašu kúzelnú ingredienciu, ktorá aj z obyčajných vecí spraví poriadne “veľkú vec”.