Späť na novinky

V HUMENNOM SME NAOZAJ DOMA

27.06.2023

Netradičná kuchárska šou so šéfkuchárom Martinom Kolníkom, na ktorej návštevníkov učil ako dekorovať a servírovať parádnu salámovú misu, ako grilovať klobásky ale aj to ako pripraviť pravý americký, mexický ale aj náš slovenský hot-dog. K tomu množstvo degustácií, súťaží a kvízov. Priamo na veľkom pódiu na námestí v Humennom moderátorka Televízie Joj Alena Stračiaková vyspovedala generálneho ako aj prevádzkového riaditeľa spoločnosti. Aj to zažili Humenčanky a Humenčania na fantastickej akcii Joj s vami Humenné, ktorej hlavným partnerom bola spoločnosť Mecom Group.

Mecom ako najväčší výrobca mäsových výrobkov na Slovensku a zároveň najväčší zamestnávateľ v regióne zamestnáva v humenskom závode takmer 700 z celkových 1 400 pracovníkov skupiny. História spoločnosti sa v tomto meste začala písať už v roku 1972. Mäsiarske remeslo v regióne však bolo známe skôr. V roku 1630 bol založený mäsiarsky cech.   

„Spokojní zamestnanci sú zárukou kvalitných výrobkov. Preto sa snažíme pre našich pracovníkov vytvárať tie najlepšie podmienky, či už je to sociálny a zdravotný program ale aj ostatné zázemie ako moderné kvalitné parkovisko či najnovšie stojany a nabíjačky na elektrobicykle. Máme veľmi nízku fluktuáciu zamestnancov takže verím, že to robíme dobre“, hovorí generálny riaditeľ Mecom Group Ladislav Čechovič.

Mecom je dnes technologickým lídrom a  všetky investície spoločnosť realizuje nielen s ohľadom na zvyšovanie efektivity a znižovanie energetickej náročnosti, ale veľmi výrazne aj s ohľadom na ochranu životného prostredia. Závody využívajú moderné zariadenia s nízkou spotrebou energie, spoločnosť takisto pravidelne modernizuje svoj vozový park tak, aby vozidlá spĺňali tie najprísnejšie emisné normy.

„Humenné je neodmysliteľným domovom našej spoločnosti, považujeme za správne podporovať tento región, ľudí v tomto regióne a takisto aktivity, ktoré pomáhajú šíriť jeho dobré meno. Zakladáme si na vysokej kvalite výrobkov a preto môžem hrdo povedať, že naši zamestnanci sú naša najvyššia hodnota“, pokračuje prevádzkový riaditeľ Miroslav Matvija.

Všetci zamestnanci vo fabrikách Mecomu sú v trvalom pracovnom vzťahu a pre čo najvyššiu kvalitu výrobkov sú viaceré profesie ako napríklad kostič, miešač či udenár vysoko špecializované.

Mecom vyváža výrobky do 12 krajín a je držiteľom všetkých certifikátov kvality, ktoré si vyžadujú vyspelé európske trhy. Špeciálne pre export do Veľkej Británie je spoločnosť certifikovaná na ten najvyšší kvalitatívny štandard. Kontrola kvality začína už auditovaním dodávateľov, kontroluje sa celý výrobný proces a samozrejme aj dennodenne všetky šarže výrobkov, ktoré odchádzajú zo závodov k spotrebiteľom. Hodnotí sa farba, chuť, vzhľad aj konzistencia. 

Výrazný stánok Mecomu lákal návštevníkov už zďaleka. Bohatým programom sprevádzala moderátorka Jana Poľová, ktorá Humenčanov zapojila aj do zaujímavého Mecom kvízu. Nechýbali ochutnávky výrobkov, degustačné a kreatívne súťaže a pre najmenších detský kútik a mimoriadne populárne maľovanie na tvár.

„Veľmi ma tešil záujem Humenčanov, vnímam to ako veľmi dobrú spätnú väzbu na naše pôsobenie v regióne a jasný dôkaz toho, že Mecom je neodmysliteľnou súčasťou mesta Humenné. Ďakujem všetkým, uzatvára L.Čechovič.