Späť na články

STENČILI SME PLAST NA OBALOCH

16.10.2021

Počas rokov 2018 a 2019 postupne znižujeme spotrebu plastov na obaloch. Za tieto dva roky sme ušetrili 39 970,2 kg plastov. 

To zodpovedá úspore elektrickej energie vo výške 358 560 kWh, čo je priemerná spotreba energie jednej domácnosti na Slovensku za 17,9 roka. 

Bez plastov na obaloch sa, bohužiaľ, úplne nezaobídeme. Pomáhajú nám zachovať životnosť a kvalitu produktov, ktorá je pre nás tým najdôležitejším. Môžeme však znížiť ich použitie na maximálnu možnú úroveň. 

Naše výrobky preto teraz kúpite v tenších a ľahších obaloch, ktoré sú tým pádom ekologickejšie a zároveň plne spĺňajú všetky potravinárske bezpečnostné normy a stále zachovávajú našim produktom tie najvyššie štandardy kvality, ako je čerstvosť a hygienická bezchybnosť. 

Uvedomujeme si, že každý kúsok nepoužitého plastu znamená menšiu ekologickú záťaž v mnohých oblastiach. Či už je to ušetrená ropa, alebo elektrická energia na ich výrobu, uhlíková stopa, objem miesta, ktoré fólie zaberajú na skládkach, aj počet zvozových nákladných vozidiel, ktoré použité plasty odvážajú. Preto sme počas uplynulých rokov začali cielene pracovať na ich znižovaní. 

Predovšetkým na postupnom stenčovaní obalov. Doteraz sa nám takto podarilo ušetriť 39 970,2 kg plastu.  

Pre lepšiu predstavu sme nechali odborníkmi prepočítať, čo to znamená konkrétne, a ukázalo sa, že už teraz sme ušetrili elektrickú energiu, ktorú spotrebuje priemerne jedna slovenská domácnosť za 17,9 roka.

Takýto krok sa počíta, a preto na stenčovaní aktívne pracujeme.