Späť na články

PRECHÁDZAME NA RECYKLOVANÝ PAPIER

16.10.2021

Od roku 2020 si náš Carniborna magazín prečítate už na recyklovanom papieri. Vďaka tomu ušetríme 40,88 kg papiera. 

To zodpovedá úspore elektrickej energie vo výške 358 560 kWh, čo je priemerná spotreba energie jednej domácnosti na Slovensku za 17,9 roka. 

Bez plastov na obaloch sa, bohužiaľ, úplne nezaobídeme. Pomáhajú nám zachovať životnosť a kvalitu produktov, ktorá je pre nás tým najdôležitejším. Môžeme však znížiť ich použitie na maximálnu možnú úroveň. 

Naše výrobky preto teraz kúpite v tenších a ľahších obaloch, ktoré sú tým pádom ekologickejšie a zároveň plne spĺňajú všetky potravinárske bezpečnostné normy a stále zachovávajú našim produktom tie najvyššie štandardy kvality, ako je čerstvosť a hygienická bezchybnosť. 

Zjednodušene povedané, pri prechode na recyklovaný papier ušetríme za rok 40,88 kg papiera, čo sa rovná 392,266 m2 plochy listov koruny veľkého stromu, a tým pádom 24 l vody zadržanej na zemi.

To je pre nás, s ohľadom na rastúce problémy s otepľovaním a suchom, dobrá správa. Každý krok s jasným pozitívnym dopadom je pre nás výzvou pokračovať ďalej. Do budúcnosti preto plánujeme prejsť na využívanie recyklovaného papiera pri ďalších našich tlačovinách. Sme tiež pripravení celkom prejsť na papierové utierky a toaletný papier vyrábané 100 % recykláciou tetrapackov. 

Nechali sme si takisto spočítať, že ročný odber 6 ton recyklovaného papiera zabráni výrubu 102 stromov. Na výrobu jednej tony papiera je potrebných v priemere 17 stromov. Vďaka tomu ušetríme nielen vodu, ale aj kyslík pre 7 140 ľudí.

Zachránené stromy sú pre našu prírodu aj nás všetkých veľký dar. 

Každý živý strom sa počíta.