Späť na články

NAŠE KARTÓNOVÉ OBALY MAJÚ FSC CERTIFIKÁT

27.10.2021

Čo si pod tým predstaviť a ako to celé súvisí s našimi mECOm krokmi? FSC certifikát jednoducho zaručuje, že drevo použité na kartóny, ktoré používame, pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov.

Vzhľadom na to, že lesy patria k veľmi ohrozeným ekosystémom našej planéty, sme radi, že môžeme prispieť k ich ochrane. Navyše, nejde len o vyťažené stromy, ale aj o zachovanie domova pre tisíce druhov rastlín a živočíchov. Podľa vedeckých prieskumov zostáva v nenarušenom stave iba 22 % plochy pôvodných pralesov a každý rok stratíme plochu zhruba zodpovedajúcu rozlohe veľkej ako dve a pol Slovenska. Vážny problém v tomto ohľade predstavuje aj nelegálna ťažba. Aj v našej krajine môžeme pozorovať negatívne dopady klimatických zmien, ktoré spôsobujú sucho alebo premnoženie lykožrúta. Nastal čas, aby sme v lesoch začali hospodáriť v súlade s prírodou a aby sme sa o ne starali. Preto sme sa rozhodli používať kartóny s FSC certifikáciou.

Tento certifikačný systém funguje od roku 1993 a vydáva ho nevládna nezisková organizácia Forest Stewardship Council (FSC) s cieľom podporovať ekologicky šetrné, sociálne prospešné a ekonomicky životaschopné obhospodarovanie lesov. Výrobok označený logom FSC je pre zákazníkov zárukou, že svojím nákupom podporujú lesné hospodárenie šetrné k prírode a miestnym ľuďom a pomáhajú zabrániť devastácii svetových lesov. 

Sme hrdí, že aj my sa môžeme pripojiť k záchrane lesov. Naše kartóny sú navyše sčasti vyrobené z recyklovaného papiera. Konkrétne ide o tzv. testliner vrstvu. Vďaka tomu sú ešte viac ekologické a pomáhajú zachovať živé stromy pre nás aj naše deti.