Späť na novinky

ZAMESTNANCI MECOMU SÚŤAŽILI NA ŠPORTOVÝCH DŇOCH

22.09.2023

Už tradičné Mecom športové dni sú medzi zamestnancami najväčšieho slovenského výrobcu mäsových výrobkov mimoriadne obľúbené a každým rokom sa ich zúčastňuje čoraz viac pracovníkov. V Mecome si dlhodobo uvedomujú, že spokojní a zdraví zamestnanci sú viac ako akékoľvek stroje či moderné technológie a preto svojím pracovníkom poskytujú množstvo benefitov a zamestnaneckých výhod.

Je piatkový septembrový podvečer a zamestnanci Mecomu sa začínajú schádzať v Maladinove pri Liptovskej Mare. Po taktickej večernej príprave ich v sobotu dopoludnia čakajú tvrdé súboje v už typických mecomáckych disciplínach ako Mäsiarova ruka, futbal, či varenie gulášu. Tí ktorí dajú prednosť vytrvalostným športom vyrážajú na takmer 5 kilometrovú pešiu túru z Veľkého Borového do Kvačianskej doliny prípadne na príjemnú 15 kilometrov dlhú cyklotúru okolo Liptovskej Mary. Popri športovaní sa tu vytvárajú aj nové priateľstvá a vymieňajú nielen športové ale aj životné skúsenosti.

„Športové dni každý rok organizujeme na inom mieste, aby mali naši zamestnanci možnosť spoznávať rôzne lokality Slovenska. Pre tento ročník sme vybrali naozaj krásne prostredie a som rád, že sa nám darí úroveň športových dní každým rokom zvyšovať. Na tohtoročných športových dňoch sa stretlo doteraz najviac a to až 320 zamestnancov, nielen zo slovenských závodov v Humennom a Lučenci, ale aj z maďarskej Bákescsaby. Môžeme teda pokojne hovoriť o medzinárodnom športovom podujatí“, zhodnotil s úsmevom generálny riaditeľ Mecomu Ladislav Čechovič.

Športové dni, na ktorých sa stretávajú kolegyne a kolegovia pracujúci na rôznych pracoviskách sú len jedným zo širokej palety benefitov a výhod, ktoré zamestnancom poskytuje slovenský líder trhu mäsových špecialít.

 „Sú to práve spokojní a motivovaní zamestnanci, od ktorých závisí vysoká kvalita našich výrobkov. Až 1 400 pracovníkov tvorí hodnoty našej spoločnosti a preto považujeme za samozrejmé a správne vytvárať im tie najlepšie možné pracovné podmienky“, pokračuje L. Čechovič.

Už viac ako 5 rokov majú zamestnanci v Humennom aj v Lučenci, priamo v priestoroch výrobných závodov, k dispozícii intervenčné miestnosti, v ktorých majú možnosť regenerácie, masáže, infrasauny či rehabilitačné cvičenia. V prípade potreby je možná aj telefonická konzultácia diagnóz s lekárom.

Dva krát do roka organizuje Mecom spoločne so zdravotnými poisťovňami Dni zdravia, kde si môžu zamestnanci nechať vyšetriť aj zrak, odborne skontrolovať materské znamienka, zmerať glykemické hodnoty či množstvo svalov a tukov v tele. Zabezpečené sú aj preventívne lekárske prehliadky, pitný režim na pracoviskách ako aj vitamínové balíčky.

Okrem toho myslia aj na pomoc druhým a spoločne darujú krv. Už tradičnú Mecomácku kvapku krvi organizujú priamo vo výrobných závodoch dva krát do roka. Zúčastňujú sa jej desiatky zamestnancov a tiež pravidelní darcovia, ktorí získali už niekoľko významných ocenení.