Späť na novinky

V MECOME BERIEME GRILOVANIE NAOZAJ VÁŽNE

20.07.2023

Bavorsko, Mexiko, USA či India na jednej párty ? Pre Mecom žiadny problém. Dlhé a teplé letné dni sú ako stvorené na parádnu grilovačku. Majstri tých najlepších chutí u najväčšieho slovenského výrobcu mäsových a grilovacích výrobkov, spoločnosti Mecom Group, to veľmi dobre vedia a preto prinášajú pre tohtoročnú grilovaciu sezónu množstvo chutných a odvážnych noviniek. Viac už nám povie Obchodný riaditeľ spoločnosti Mecom Group Tomáš Mačatka.

Ako sa vyvíja a mení trh grilovacích špecialít ?

Môžem povedať, že aj v prípade sezónnych grilovacích produktov jednoznačne platí, že zákazníci sú čoraz náročnejší a majú radi nové veci. Dlhodobo vnímame narastajúci záujem o túto kategóriu mäsových výrobkov a každoročne sa veľmi  intenzívne venujeme analýze trhu a vývoju nových výrobkov či balení. Grilovanie sa spája s časom stráveným s priateľmi a blízkymi, s časom relaxu, zábavy a oddychu. A tu naši zákazníci nechcú robiť žiadne kompromisy. Mecom ako najväčší slovenský výrobca mäsových výrobkov ponúka široké portfólio kvalitných grilovacích produktov, z ktorých si vyberie naozaj každý grilmacher.

Ako som spomínal naši zákazníci majú popri tradičných výrobkoch radi aj zmeny a preto každoročne prinášame nové chute, inovatívne rodinné balenia či rôzne obľúbené mixy. Na gril výrobkoch, ako aj na zvyšku portfólia si dávame naozaj záležať a vyrábame ich z tých najkvalitnejších surovín.

Ako vyzerá váš grilovací sortiment a aké novinky prinášate pre tohtoročnú sezónu ?

Naše široké portfólio grilovacích špecialít je charakteristické pestrosťou príchutí, tvarov ako aj balení. Vyrábame tenké aj klasické klobásky, krátke aj dlhé, zatočené špirály, pikantné aj so syrom, slaninkové minibernery ako aj tradičné spekáčiky.

Rozbehli sme sa do sveta chutí a do portfólia sme pridali tri nové príchute našich najobľúbenejších tenkých gril klobások. India klobásky sú charakteristické chuťou kari korenia, ostré Mexiko má výnimočnú pikantnú chuť a USA BBQ prinášajú tú pravú americkú grilovačku. Novinkou sú aj mixy dlhých klobások s príchuťami syru, pikantné, bavorské či india. Namixovali sme ich tak, aby si vybral naozaj každý. Naše výrobky navyše neobsahujú lepok, takže aj grilmachri s intoleranciou na lepok si môžu dopriať plnohodnotnú grilovačku.

Populárne sú rodinné či párty grilovačky. Máte niečo aj pre tieto príležitosti ?

Áno. Okrem svetových chutí prinášame v rámci nášho grilovacieho sortimentu aj väčšie a praktické „taškové“ balenia. Tie sú ako stvorené na veľké rodinné grilovačky. Grilmachri v nich nájdu klobásky rôznych chutí a bonusom je aj variant tradičných špekáčikov špeciál, ktoré obsahujú 80 % mäsa a sú dlhodobo mimoriadne obľúbené. Aj tieto unikátne taškové balenia prinášame vďaka inováciám do moderných baliacich technológií. Pre nerozhodných, ktorí by radi vyskúšali všetky príchute prinášame starostlivo vyladené kombinácie klobások až v siedmich rôznych mix baleniach.

Čo nesmie chýbať priamo na vašom grile ?

Predovšetkým pohoda a dobrá nálada. Pre mňa by to nebola tá pravá  grilovačka bez šťavnatých Fajne klobás, s až 92 %-ným obsahom mäsa.  Z našich nových príchutí som si veľmi obľúbil predovšetkým USA BBQ a veľmi odporúčam vyskúšať aj obľúbené mix balenia, pretože každá z príchutí je jedinečná a prináša naozaj svetový zážitok z grilovania. Dobrú chuť.