Späť na novinky

ŠÉF MECOMU: SPOKOJNÍ A ZDRAVÍ ZAMESTNANCI SÚ PRE NÁS DÔLEŽITEJŠÍ AKO STROJE

17.08.2022

Motivovaní a spokojní zamestnanci sú pre udržanie vysokej kvality výrobkov rovnako dôležití ak nie ešte dôležitejší ako moderné technológie. Najväčší slovenský výrobca mäsových výrobkov – spoločnosť Mecom Group si to veľmi dobre uvedomuje a preto zabezpečuje pracovníkom vo svojich prevádzkach v Humennom a v Lučenci okrem motivačného odmeňovania aj množstvo zamestnaneckých výhod a zdravotných benefitov. „Snažíme sa robiť maximum preto, aby sme vytvorili stabilné a motivačné pracovné prostredie. Spokojnosť a zdravie našich zamestnancov sú pre nás doslova kľúčové. Máme takmer 1 300 zamestnancov a prakticky len minimálnu fluktuáciu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Ladislav Čechovič.

Masáže, infrasauna a rehabilitácie priamo v závode

V roku 2018 v Mecome spustili, najskôr v Humennom a následne aj v Lučenci, takzvané intervenčné miestnosti. V týchto majú zamestnanci k dispozícii masáže, infrasaunu či rehabilitačné cvičenia. A to priamo v priestoroch výrobných závodov. „Cieľom je pomáhať pracovníkom našich závodov udržiavať sa dlhodobo v dobrom zdravotnom stave, prípadne potlačiť intenzitu a zabrániť zhoršovaniu bolesti po úraze či pri preťažení. V prípade potreby majú zamestnanci aj možnosť telefonickej konzultácie svojich diagnóz s lekárom,“ upresňuje finančná a personálna riaditeľka Adriana Sill.

Podnikové stravovanie z kvalitných surovín

V oboch prevádzkach, tak v Humennom ako aj v Lučenci, majú zamestnanci zabezpečené stravovanie pripravované vo vlastných kapacitách. Dôkladne kontrolované kvalitné suroviny a pestrý jedálny lístok sú v Mecome už dlhé roky samozrejmosťou.

Návrat k zlepšovákom

V Mecome sa vrátili aj k starým známym zlepšovákom. „Všetci zamestnanci majú možnosť podávať najrôznejšie zlepšovacie návrhy. Nikto z vedenia spoločnosti nemôže vidieť na také detaily ako zamestnanci pri každodennej práci, a preto veľmi vítame všetky návrhy na zlepšenie procesov ako aj pracovného prostredia. Najlepšie z nich každý mesiac vyhodnocujeme a odmeňujeme. Je to veľmi dôležitá súčasť budovania firemnej kultúry a motivácie. Má to perfektné výsledky a ľudia sa veľmi radi zapájajú, bolo to veľmi dobré rozhodnutie,“ hodnotí L. Čechovič.

Mecom športuje

Uvoľnenie pandemických opatrení umožnilo aj v Mecome návrat k dlhodobej tradícii športových hier. V tomto roku sa zamestnanci stretli a súťažili v typicky mäsiarskych disciplínach v Skalke pri Kremnici.  „Je to úžasná príležitosť stretnúť kolegov z bratislavskej kancelárie, výrobných závodov i zahraničných pobočiek. Každý ročník organizujeme v inej lokalite, aby zamestnanci nadobudli nové zážitky,“ popisuje L. Čechovič.

K tomu majú zamestnanci k dispozícii aj Multišport karty, teda permanentky do športových zariadení.

Spoločne darujú krv

Zamestnanci Mecomu každoročne pomáhajú aj s darovaním krvi. „Uvedomujeme si, aká je krv vzácna, zvlášť v aktuálnej dobe. 2-krát ročne organizujeme priamo v našich závodoch Mecomácku kvapku krvi a s hrdosťou sledujeme, ako sa do akcie kolegovia zapájajú.  V máji naši zamestnanci darovali 40 litrov a veríme, že sme týmto pomohli mnohým chorým a zraneným. Ďalšiu kvapku plánujeme na október, aby sme kontinuálne prispievali k dobrej veci,“ vysvetľuje A. Sill.

Mecom okrem toho zabezpečuje preventívne lekárske prehliadky a spoločne so zdravotnou poisťovňou organizuje Dni zdravia, kde si môžu zamestnanci nechať vyšetriť aj zrak, odborne skontrolovať materské znamienka, zmerať glykemické hodnoty či množstvo svalov a tukov v tele. Pravidelný pitný režim ako aj vitamínové balíčky sú takisto dostupné každému zamestnancovi.

Týmto sa výpočet benefitov ani zďaleka nekončí. „Udržanie si kvalitných zamestnancov, ktorí ovládajú pracovné procesy, je pre Mecom veľmi dôležité a preto poskytujeme aj vernostné bonusy, či vianočný bonus,“ uzatvára A. Sill.