Späť na novinky

MECOM PODPORUJE HUMENSKÝCH HOKEJISTOV

24.10.2023

Najväčší slovenský výrobca mäsových výrobkov spoločnosť Mecom Group dlhodobo podporuje rozvoj športu predovšetkým v tých regiónoch, kde pôsobí. K tomu pravidelne organizuje aj športové dni pre svojich zamestnancov. V tomto roku spoločnosť finančne podporuje aj humenský hokejový tím HC 19.

Humenský hokejisti sa v tomto roku prebojovali až do hokejovej extraligy, kde hrajú s tými najzvučnejšími hokejovými klubmi. „Účasť v najvyššej hokejovej lige je pre kluby mimoriadne finančne náročná. Bez sponzorov by to kluby nezvládli a preto sme sa rozhodli pomôcť domácim humenským hokejistom. Navyše sme presvedčení, že hokejisti sú vzormi aj pre deti a mládež, dokážu ich vychovávať a viesť k športu. To je pre nás takisto mimoriadne dôležité“, priblížil generálny riaditeľ Mecom Group Ladislav Čechovič dôvody prečo sa rozhodli podporovať humenský hokej.

Snímka: Peter Šimurda

HC 19 je síce v extralige nováčikom, no má ambície víťaziť. „Sme veľmi vďační za túto podporu. Finančné prostriedky použijeme na fungovanie klubu. Na druhej strane dokážeme Mecomu poskytnúť naozaj hodnotný reklamný priestor takže verím, že je to obojstranne veľmi výhodná spolupráca“, priblížil manažér HC 19 Peter Ždiňák. Ďalej dodáva, že si váži túto podporu aj preto, že Mecom prostredníctvom hokejistov HC 19 pomáha rozvíjať šport v meste a priťahuje tak k športu aj deti a mládež. „Už teraz vnímame v Humennom zvýšený záujem detí o hokej a citeľne viac fanúšikov vidieť aj na tribúnach zimného štadiónu. Je veľmi dôležité aby deti mali pozitívne športové vzory a tie aj vďaka Mecomu dnes v Humennom majú“, pokračuje P. Ždiňák.

Snímka: Peter Šimurda

Mecom podporuje aj športovanie vlastných zamestnancov a každoročne organizuje športové dni. „Dlhodobo si uvedomujeme, že spokojní a zdraví zamestnanci sú viac ako akékoľvek moderné stroje. Na tohtoročných športových dňoch sa stretlo doteraz najviac a to až 320 našich zamestnancov, nielen zo slovenských závodov v Humennom a Lučenci, ale aj z maďarskej Békéscsaby“, doplnil L.Čechovič.