Späť na novinky

HUMENNÉ OVLÁDLA HOKEJOVÁ ATMOSFÉRA

16.02.2024

Postup humenských hokejistov do extraligy priťahuje k hokeju aj viac deti a mládeže

Hokejový tím HC 19 Humenné hrá v tohtoročnej sezóne Tipos Extraligy proti najzvučnejším slovenským hokejovým klubom. Účinkovanie v najvyššej hokejovej súťaži je mimoriadne náročné a bez pomoci sponzorov pre kluby nezvládnuteľné. Hokejistov finančne podporuje aj najväčší slovenský výrobca mäsových výrobkov spoločnosť Mecom Group. Spoločnosť sa dlhodobo venuje podpore športu a to predovšetkým v tých regiónoch, kde pôsobí.

Na humenskom ľade v aktuálnej sezóne pravidelne korčuľujú najväčšie hviezdy slovenskej hokejovej Tipos Extraligy a diváci tak môžu vidieť naživo hokej, aký doteraz vídali iba na televíznych obrazovkách. A to vďaka postupu humenských levov do najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

„Mecom je súčasťou Humenného a Humenné je súčasťou Mecomu. Uvedomujeme si, koľko financií klub potrebuje, aby mohol pôsobiť v najvyššej lige. Preto sme radi pomohli a stali sa tak súčasťou tohto úspešného príbehu. K športu máme v Mecome dlhodobo veľmi pozitívny vzťah a každoročne organizujeme športové hry pre našich zamestnancov. Z malej aktivity sa postupne stalo mimoriadne obľúbené podujatie, na ktorom sa zúčastňuje viac ako 300 ľudí,“ priblížil generálny riaditeľ Mecom Group Ladislav Čechovič.

Snímka Peter Šimurda

Úspech humenských hokejistov a extraligová atmosféra mesta je citeľná aj na zvýšenom záujme detí a mládeže o hokej.

„Mesto žije hokejom tak, ako už dávno nie. Chlapci, ale aj dievčatá sa oveľa viac ako doteraz zaujímajú o korčuľovanie a hokejové tréningy. V klube HK Humenské Levy, ktorý je zameraný výlučne na mládež, máme 10 kvalifikovaných trénerov, ktorí vedú hokejovú predprípravku a prípravku, mladších a starších žiakov ako aj dorastencov. V družstvách predprípravky a prípravky sa zvýšil počet o 25 až 30 detí, v ďalších kategóriách pribudlo desať mladých záujemcov o hokej. Zlepšili sa aj výsledky na turnajoch, máme zastúpenia jednotlivcov aj v reprezentačných kempoch“, priblížil primátor Humenného Miloš Meričko.

Dres HC 19 Humenné oblieka aj úspešný fínsky hokejista Hannu Kuru, ktorý si nevie Humenné vynachváliť. „Máme dobrú partiu a veľmi si užívam čas, ktorý môžem tráviť spolu s tímom. Dostal som obrovskú šancu hrať hokej, ktorý mám rád. Je dôležité, aby sme každý zápas išli na sto percent. Som veľmi vďačný za našich fanúšikov, stoja za nami a podporujú nás na každom jednom zápase. Humenné je malé pekné mesto. Stretol som tu veľa úžasných a príjemných ľudí“, uzatvára Hannu Kuru.

Snímka Peter Šimurda