História spoločnosti

Spoločnosť MECOM GROUP s.r.o. je členom CARNIBONA GROUP, ktorá je jedným z najsilnejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností v oblasti spracovania mäsa v stredoeurópskom regióne. Vznikla v roku 2008 postupným zlučovaním významných mäsospracujúcich spoločností s dlhoročnou tradíciou na Slovensku, v Maďarsku a v Českej republike.

CARNIBONA patrí ku kľúčovým investičným projektom Penty, jednej z najväčších stredoeurópskych investičných spoločností, ktorá spravuje portfólio spoločností s celkovými aktívami 7 mld EUR (2015).

Víziou spoločnosti MECOM GROUP je stať sa preferovaným dodávateľom kvalitných mäsových výrobkov v strednej Európe a inšpirovať spotrebiteľov k príprave dobrého a chutného jedla.

* * * * * *
 • Humenné

  kapacita: 4 000 t / mesiac
  produkcia FTE: 300
  špecializácia: suché salámy a klobásy, šunky, mäkké salámy, údené mäsové produkty, slaniny
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

 • Lučenec

  kapacita: 3 500 t / mesiac
  produkcia FTE: 200
  špecializácia: párky, polosuché salámy, sezónne śpecialty, šunky, nátierky, nárezy
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

 • Praha

  centrála
  Tetris Office Building
  Budějovická 1550/15a
  Praha 4, 140 00

 • Bratislava

  centrála

 • Szolnok

  kapacita: 80 t / mesiac
  produkcia FTE: 22
  špecializácia: salámy s ušľachtilou plesňou
  certifikáty ES: IFS

 • Békescsaba

  kapacita: 300 t / mesiac
  produkcia FTE: 90
  špecializácia: tradičné produkty Csabai suché klobásy
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

Vízia a brand story

My v Mecome sme špecialisti. O mäse a práci s ním vieme všetko. K svojej práci pristupuje s vášňou. S láskou pripravujeme nevšedné kombinácie ale zároveň ako správni patrioti vyhľadávame aj tradičné slovenské chute. Neustále pracujeme na vylepšení chutí a na zlepšovaní kvality našich výrobkov. V Mecome veríme, že práve naši zamestnanci sú tí, ktorí posúvajú a reprezentujú spoločnosť. Oni sú Humans of Mecom, ako sme nazvali našu novú kampaň. Mnohí pre nás pracujú viac ako desaťročie, čo nás nesmierne teší, pretože pozitívna motivácia zamestnancov je našou prioritou. Len spolu vieme dosiahnuť výsledky a stanovené ciele, pretože naši zamestnanci stoja za tým, čo robia.


Miriam Nemjová pracuje v Mecome 12 rokov a posledné tri roky ako vedúca oddelenia riadenia kvality. Kontrolou je priam posadnutá. František Tóth je v Mecome už dve desaťročia. Vie presne ako chutia výrobky od Mecomu a považuje za maximálne kvalitné nielen ako majster výrobného oddelenia ale aj ako človek, ktorý má rád dobré jedlo. Pavla Sakalíka už 13 rokov baví vstávať pred piatou ráno, lebo svoju prácu miluje a dáva do nej to najlepšie zo seba. Ingrid Salanciová hovorí, že pracovať pre Mecom je česť a rada nosí výrobky aj domov, pretože vie, čo dáva na stôl svojej rodine.


Kvalita, ktorú naši zamestnanci skloňujú je komplexný systém kontroly. Pravidelne prebiehajú senzorické kontroly, fyzikálno-chemické a mikrobiologické analýzy surovín a hotových výrobkov. Na naše produkty si preto s hrdosťou môžeme dať Pečať kvality. Prísna trojstupňová kontrola je zárukou najvyššej kvality. Výrobné závody spoločnosti Mecom sú tiež každoročne úspešne certifikované podľa IFS (International Food Standard), jedného z najprísnejších potravinových štandardov. 


Vyskúšajte naše produkty a objavujte tradičné chute našich výrobkov v nápaditých receptech na Vieme, čo vám chutí.


Vedenie spoločnosti

CEO

Ladislav Čechovič

Prevádzkový riaditeľ

Miroslav Matvija

Supply chain riaditeľ

Peter Ballay

Finančná riaditeľka

Adriana Sill

Systém kvality

My v MECOM GROUP vieme, čo je pre našich zákazníkov najlepšie. Neustále pracujeme na vylepšení tradičných chutí a na zlepšovaní kvality našich výrobkov.

Výrobné závody spoločnosti MECOM sú každoročne úspešne certifikované podľa IFS (International Food Standard), jedného z najprísnejších potravinových štandardov. Je to najrozšírenejšia potravinárska norma, ktorú používa väčšina obchodných reťazcov na kontrolu svojich dodávateľov. Zároveň každoročne absolvujeme kontrolu zo strany kompetentných štátnych orgánov a dodávateľské audity.

Rovnako dbáme aj na to, aby každá surovina, prídavná látka či obalový materiál, ktorý nakupujeme, spĺňali vopred stanovené kvalitatívne parametre a mali potvrdenie o zdravotnej nezávadnosti. Preto naša spoločnosť spolupracuje len s dôveryhodnými a stabilnými dodávateľmi surovín.

Spoločnosť MECOM má vypracovaný komplexný systém kontroly kvality, pravidelne prebiehajú senzorické kontroly, ako aj fyzikálno-chemické a mikrobiologické analýzy surovín a hotových výrobkov.

100 % našich produktov je vhodných pre celiatikov. Našou snahou je tiež minimalizovať používanie alergénov vo všetkých výrobkoch.

Zoznam bezlepkových a bezalergénnych produktov nájdete tu

Naše ďalšie značky

 • Správny výber mäsa, tradičné, domáce pomalé až tri dni trvajúce údenie na bukovom dreve, starostlivo vybraná maďarská paprika a niekoľko týždňové sušenie zaisťujú intenzívny a výnimočný gurmánsky zážitok z každej klobásy vyrobenej u nás. Už viac ako 100 rokov stojí poctivá príprava a výber tých správnych ingrediencíí za nezamiteľnou chuťou našich výrobkov.

  Viac o produktoch

 • Už aj cisár rád vychutnával každý kúsok vychýrených maďarských salám. Do našich produktov totiž pridávame len špeciálne prísady - originálne maďarské koreniny, naše dlhoročné know how a tradície. Rovnako ako cisár, aj vy si môžete vychutnať každé sústo z našich produktov, harmóniu ingrediencií a vyváženú chuť. Vychutnajte si každý okamih. Sme Kaiser a vytvárame jedinečné a chutné produkty.

  Viac o produktoch

 • V každom okamžiku výroby myslíme na vás, na vaše potreby, chute, na okamžiky, čo s nami prežijete. Jedine vy totiž viete, čo majú vaši blízki najradšej, čo ich rozosmeje, poteší, čo vyvolá úsmev na ich tvári. Jedine vy dokážete v pravý čas pripraviť to, čo majú najradšej a vykúzliť jedinečné okamžiky plné radosti a šťastia i zo zdanlivo obyčajných vecí. Jedine vy dokážete pridať tú vašu kúzelnú ingredienciu, ktorá aj z obyčajných vecí spraví poriadne "veľkú vec". Je jedno, či je to obyčajný chlieb so šunkou alebo klobásovo salámová eifelovka, šunková ruža alebo párkový dinosaurus. Všetko čo vyrábame, vyrábame tak, aby ste dokázali vytvoriť a prežiť tie "veľké veci" plné radosti a šťastia.

  Viac o produktoch

Všeobecné vzdelávanie zamestnancov

V Mecome veríme, že sú to práve naši zamestnanci, ktorí reprezentujú a posúvajú spoločnosť na popredné miesta na trhu. Práve preto je pozitívna motivácia zamestnancov vysokou prioritou našej spoločnosti. Lebo len spolu vieme dosiahnuť výsledky a stanovené ciele.

siaesfzsi


Názov prijímateľa: MECOM GROUP s.r.o.
Názov projektu: Všeobecné vzdelávanie zamestnancov MECOM GROUP s.r.o.
Názov operačného programu:Zamestnanosť a sociálna inklúzia
Miesto realizácie projektu:Humenné, Prešovský kraj
Lučenec, Banskobystrický kraj
Časový rámec realizácie projektu:29.10.2010 - 30.4.2012
Kontaktné údaje:MECOM GROUP s.r.o., Poľná 4, 066 01 Humenné
www.mecom.sk
VYHODNOTENIE PROJEKTU

Ciele projektu:

Hlavný cieľ projektu: Rozvoj a vzdelávanie zamestnancov spoločnosti v oblasti implementácie procesov v riadení spoločnosti za účelom zlepšenia ich kvalifikácie a vedomostnej úrovne, rozvoj systému manažérstva kvality s merateľným dopadom na kvalitu, efektívnosť a výkonnosť výrobného procesu, ako aj konkurencieschopnosť zamestnancov na pracovnom trhu.

Špecifické ciele projektu:

 • Rozvíjanie jazykovej zručnosti zamestnancov (Anglický jazyk)
 • Podpora rozvoja a vzdelávanie v oblasti informačných technológií pre zvýšenie efektívnosti procesov a výkonnosti zamestnancoiv
 • Zabezpečenie jednotnej organizačnej kultúry a efektívnej komunikácie vo firme, ako aj voči obchodným dodávateľom a odberateľom
 • Vzdelávania v oblasti procesného riadenia, kvality, kontrolingu a riadenia výkonnosti pre zvýšenie kvality procesov a zavedenie princípov učiacej sa organizácie
 • Podpora vzdelávania v zavádzaní kontrolingových systémov pre delegovanie manažérskej zodpovednosti a kompetencií na strednú úroveň riadenia
 • Rozvíjanie manažérskych zručností pre podporu prechodu manažérskych zodpovedností na nižšie úrovne riadenia
 • Podpora rozvoja aktivít pre zvýšenie adaptability, flexibility a konkurencieschopnosti pre zabezpečenie schopnosti zamestnancov reagovať na časté zmeny na trhu
 • Rozvíjanie a zavádzanie softvéru pre podporu vzdelávania pre zabezpečenie trvalo udržateľnej úrovne dosiahnutých poznatkov.

Hlavné aktivity projektu:

 1. Manažérsky kontroling pre manažment
 2. Procesné riadenie pre manažment
 3. Organizačná kultúra a efektívna komunikácia
 4. Motivácia a vedenie zamestnancov
 5. Marketingová prezentácia spoločnosti
 6. Procesné riadenie pre výkonného pracovníka a pracpvníkov oddelenia kvality
 7. Kontroling a riadenie pre výkonného pracovníka a kontrolingových pracovníkov
 8. Manažérske zručnosti
 9. Jazykový kurz Angličtiny
 10. Počítačové zručnosti

Podporné aktivity projektu:

Riadenie projektu a Publicita a informovanosť

Cieľová skupina:

Zamestnanci MECOM GROUP s.r.o.

"Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia"

www.esf.gov.sk
www.sia.gov.sk

e-mail: personalne@mecom.sk
tel.: (057) 7862 257

Aktuality