História spoločnosti

Spoločnosť MECOM GROUP s.r.o. je členom CARNIBONA GROUP, ktorá je jedným z najsilnejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností v oblasti spracovania mäsa v stredoeurópskom regióne. Vznikla v roku 2008 postupným zlučovaním významných mäsospracujúcich spoločností s dlhoročnou tradíciou na Slovensku, v Maďarsku a v Českej republike.

CARNIBONA patrí ku kľúčovým investičným projektom Penty, jednej z najväčších stredoeurópskych investičných spoločností, ktorá spravuje portfólio spoločností s celkovými aktívami 7 mld EUR (2015).

Víziou spoločnosti MECOM GROUP je stať sa preferovaným dodávateľom kvalitných mäsových výrobkov v strednej Európe a inšpirovať spotrebiteľov k príprave dobrého a chutného jedla.

* * * * * *
 • Humenné

  produkcia FTE: 300
  špecializácia: suché salámy a klobásy, šunky, mäkké salámy, údené mäsové produkty, slaniny
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

 • Lučenec

  produkcia FTE: 200
  špecializácia: párky, polosuché salámy, sezónne śpecialty, šunky, nátierky, nárezy
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

 • Praha

  centrála
  Tetris Office Building
  Budějovická 1550/15a
  Praha 4, 140 00

 • Bratislava

  centrála
  Digital Park II, Einsteinova 25
  851 01 Bratislava 

 • Szolnok

  produkcia FTE: 22
  špecializácia: salámy s ušľachtilou plesňou
  certifikáty ES: IFS

 • Békescsaba

  produkcia FTE: 90
  špecializácia: tradičné produkty Csabai suché klobásy
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

Vízia a brand story

My v Mecome sme špecialisti. O mäse a práci s ním vieme všetko. K svojej práci pristupuje s vášňou. S láskou pripravujeme nevšedné kombinácie ale zároveň ako správni patrioti vyhľadávame aj tradičné slovenské chute. Neustále pracujeme na vylepšení chutí a na zlepšovaní kvality našich výrobkov. 

Prichádzame na trh s novými obalmi Premium radu

Rad Premium je prehliadkou najvyšších údenárskych špecialít. Je spojením najvyššej kvality a výsostného umenia majstrov mäsiarov.

„Prémiový zážitok chutí“, tak znie motto vynovenej Mecom Premium línie. Záleží nám na tom, aby sme zákazníkom prinášali tradičné slovenské chute ale aj netradičné kombinácie. Na prvom mieste však vždy ostáva kvalita. Práve tá zohrala najdôležitejšiu úlohu pri kreovaní nových produktov. Do obchodnej siete sa čoskoro dostane Prešporská dusená šunka, Pražská šunka, Piešťanská zaúdená šunka, Turčianska šunka s čiernym korením, Nitrianska kuracia šunka a Zvolenská morčacia šunka. Ich hlavnou doménou je lahodná chuť a  obsah mäsa nad 90 %, všetky šunky patria do kategórie špeciál podľa rozdelenia obsahu čistých svalových bielkovín. K produktom ako Karlovarská šunka, Viedenské párky či Saláma Sibír, ktoré sa už v Premium rade nachádzajú tak pribudnú aj ďalšie novinky.

 

Prémiový a moderný redizajn

Pri tvorbe nových obalov sme sa zamerali na segment náročných zákazníkov. Nosné farby čierna a zlatá kopírujú samotné logo prémiovej rady. Časť obalu je priehľadná, aby mohol zákazník vidieť samotný produkt. Na spodnej časti je kresba v linkách znázorňujúca históriu mäsiarskeho remesla. Dbáme tiež na to, aby každá surovina, prídavná látka či obalový materiál, ktorý je súčasťou produktu, spĺňali vopred stanovené kvalitatívne parametre. Preto spolupracujeme len s dôveryhodnými a stabilnými dodávateľmi všetkých surovín.

Vyskúšajte naše produkty a objavujte tradičné chute našich výrobkov v nápaditých receptech na Vieme, čo vám chutí.


Vedenie spoločnosti

CEO

Ladislav Čechovič

Prevádzkový riaditeľ

Miroslav Matvija

Supply chain riaditeľ

Peter Ballay

Finančná riaditeľka

Adriana Sill

Riaditeľka kvality

Zuzana Belejová

Naše hodnoty

Systém kvality

My v MECOM GROUP vieme, čo je pre našich zákazníkov najlepšie. Neustále pracujeme na vylepšení tradičných chutí a na zlepšovaní kvality našich výrobkov.

Výrobné závody spoločnosti MECOM sú každoročne úspešne certifikované podľa IFS (International Food Standard), jedného z najprísnejších potravinových štandardov. Je to najrozšírenejšia potravinárska norma, ktorú používa väčšina obchodných reťazcov na kontrolu svojich dodávateľov. Zároveň každoročne absolvujeme kontrolu zo strany kompetentných štátnych orgánov a dodávateľské audity.

Rovnako dbáme aj na to, aby každá surovina, prídavná látka či obalový materiál, ktorý nakupujeme, spĺňali vopred stanovené kvalitatívne parametre a mali potvrdenie o zdravotnej nezávadnosti. Preto naša spoločnosť spolupracuje len s dôveryhodnými a stabilnými dodávateľmi surovín.

Spoločnosť MECOM má vypracovaný komplexný systém kontroly kvality, pravidelne prebiehajú senzorické kontroly, ako aj fyzikálno-chemické a mikrobiologické analýzy surovín a hotových výrobkov.

100 % našich produktov je vhodných pre celiatikov. Našou snahou je tiež minimalizovať používanie alergénov vo všetkých výrobkoch.

Zoznam bezlepkových a bezalergénnych produktov nájdete tu

Naše ďalšie značky

 • Správny výber mäsa, tradičné, domáce pomalé až tri dni trvajúce údenie na bukovom dreve, starostlivo vybraná maďarská paprika a niekoľko týždňové sušenie zaisťujú intenzívny a výnimočný gurmánsky zážitok z každej klobásy vyrobenej u nás. Už viac ako 100 rokov stojí poctivá príprava a výber tých správnych ingrediencíí za nezamiteľnou chuťou našich výrobkov.

  Viac o produktoch

 • Už aj cisár rád vychutnával každý kúsok vychýrených maďarských salám. Do našich produktov totiž pridávame len špeciálne prísady - originálne maďarské koreniny, naše dlhoročné know how a tradície. Rovnako ako cisár, aj vy si môžete vychutnať každé sústo z našich produktov, harmóniu ingrediencií a vyváženú chuť. Vychutnajte si každý okamih. Sme Kaiser a vytvárame jedinečné a chutné produkty.

  Viac o produktoch

 • V každom okamžiku výroby myslíme na vás, na vaše potreby, chute, na okamžiky, čo s nami prežijete. Jedine vy totiž viete, čo majú vaši blízki najradšej, čo ich rozosmeje, poteší, čo vyvolá úsmev na ich tvári. Jedine vy dokážete v pravý čas pripraviť to, čo majú najradšej a vykúzliť jedinečné okamžiky plné radosti a šťastia i zo zdanlivo obyčajných vecí. Jedine vy dokážete pridať tú vašu kúzelnú ingredienciu, ktorá aj z obyčajných vecí spraví poriadne "veľkú vec". Je jedno, či je to obyčajný chlieb so šunkou alebo klobásovo salámová eifelovka, šunková ruža alebo párkový dinosaurus. Všetko čo vyrábame, vyrábame tak, aby ste dokázali vytvoriť a prežiť tie "veľké veci" plné radosti a šťastia.

  Viac o produktoch

Všeobecné vzdelávanie zamestnancov

V Mecome veríme, že sú to práve naši zamestnanci, ktorí reprezentujú a posúvajú spoločnosť na popredné miesta na trhu. Práve preto je pozitívna motivácia zamestnancov vysokou prioritou našej spoločnosti. Lebo len spolu vieme dosiahnuť výsledky a stanovené ciele.

siaesfzsi


Názov prijímateľa: MECOM GROUP s.r.o.
Názov projektu: Všeobecné vzdelávanie zamestnancov MECOM GROUP s.r.o.
Názov operačného programu:Zamestnanosť a sociálna inklúzia
Miesto realizácie projektu:Humenné, Prešovský kraj
Lučenec, Banskobystrický kraj
Časový rámec realizácie projektu:29.10.2010 - 30.4.2012
Kontaktné údaje:MECOM GROUP s.r.o., Poľná 4, 066 01 Humenné
www.mecom.sk
VYHODNOTENIE PROJEKTU

Ciele projektu:

Hlavný cieľ projektu: Rozvoj a vzdelávanie zamestnancov spoločnosti v oblasti implementácie procesov v riadení spoločnosti za účelom zlepšenia ich kvalifikácie a vedomostnej úrovne, rozvoj systému manažérstva kvality s merateľným dopadom na kvalitu, efektívnosť a výkonnosť výrobného procesu, ako aj konkurencieschopnosť zamestnancov na pracovnom trhu.

Špecifické ciele projektu:

 • Rozvíjanie jazykovej zručnosti zamestnancov (Anglický jazyk)
 • Podpora rozvoja a vzdelávanie v oblasti informačných technológií pre zvýšenie efektívnosti procesov a výkonnosti zamestnancoiv
 • Zabezpečenie jednotnej organizačnej kultúry a efektívnej komunikácie vo firme, ako aj voči obchodným dodávateľom a odberateľom
 • Vzdelávania v oblasti procesného riadenia, kvality, kontrolingu a riadenia výkonnosti pre zvýšenie kvality procesov a zavedenie princípov učiacej sa organizácie
 • Podpora vzdelávania v zavádzaní kontrolingových systémov pre delegovanie manažérskej zodpovednosti a kompetencií na strednú úroveň riadenia
 • Rozvíjanie manažérskych zručností pre podporu prechodu manažérskych zodpovedností na nižšie úrovne riadenia
 • Podpora rozvoja aktivít pre zvýšenie adaptability, flexibility a konkurencieschopnosti pre zabezpečenie schopnosti zamestnancov reagovať na časté zmeny na trhu
 • Rozvíjanie a zavádzanie softvéru pre podporu vzdelávania pre zabezpečenie trvalo udržateľnej úrovne dosiahnutých poznatkov.

Hlavné aktivity projektu:

 1. Manažérsky kontroling pre manažment
 2. Procesné riadenie pre manažment
 3. Organizačná kultúra a efektívna komunikácia
 4. Motivácia a vedenie zamestnancov
 5. Marketingová prezentácia spoločnosti
 6. Procesné riadenie pre výkonného pracovníka a pracpvníkov oddelenia kvality
 7. Kontroling a riadenie pre výkonného pracovníka a kontrolingových pracovníkov
 8. Manažérske zručnosti
 9. Jazykový kurz Angličtiny
 10. Počítačové zručnosti

Podporné aktivity projektu:

Riadenie projektu a Publicita a informovanosť

Cieľová skupina:

Zamestnanci MECOM GROUP s.r.o.

"Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia"

www.esf.gov.sk
www.sia.gov.sk

e-mail: personalne@mecom.sk
tel.: (057) 7862 257

Aktuality

Mecom získal ocenenie Slovak Superbrands Award 2020

Bratislava, 13. február 2020: Slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council, programu Slovak Superbrands udelila spoločnosti Mecom cenu Slovak Superbrands Award 2020. Ocenenie Superbrands je potvrdením kvality a povzbudením pre zákazníkov pri ich každodenných rozhodnutiach.

O udelení Superbrands Award rozhoduje expertná komisia s Brand Council na základe prieskumu realizovaného agentúrou GfK. Komisia, zložená z profesionálov z oblasti biznisu, komunikácie, marketingu, médií a marketingového výskumu, hodnotí značky podľa predom definovaných kritérií, akými sú známosť, budovanie brandu, inovácie či prestíž.

Spoločnosť Mecom opätovne potvrdila, že je kvalitnou a etablovanou značkou na slovenskom trhu a toto ocenenie získala siedmykrát.

Ako spoločnosť si nesmierne vážime každé ocenenie. Superbrands o to viac, že ide o významné ocenenie spoločností v širokom spektre kategórií. Je dobré, že trh eviduje jedinečnosť Mecomu, váži si prácu, ktorú ako spoločnosť vykonávame a opakovane ju odmenil pre nás jedinečným prívlastkom Superbrands.“ 


 

 

 

 

 

 

Opatrenia proti šíreniu ochorenia koronavírus COVID-19

Vážení zákazníci,

radi by sme Vás informovali, že vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením infekčného ochorenia Covid-19 (koronavírus) Carnibona group ( Mecom group s.r.o., Kaiser food, Schneider food) prijíma s účinnosťou od 09.03.2020 nasledovné opatrenia:

Externí dodávatelia, odberatelia, externí vodiči, uchádzači o zamestnanie

 • Povinnosť mať zabezpečené pri vstupe do závodov vlastné rúška ( týka sa zamestnancov externých firiem, uchádzačom zamestnanie bude poskytnuté rúško na osobnej vrátnici )
 • Zákaz opúšťať kabínu vozidla
 • Povinnosť dezinfekcie rúk pri vstupe do závodu (dezinfekčné prostriedky sú umiestnené pri vchode do závodov)
 • Povinnosť podrobiť sa meraniu teploty pracovníkmi Vlastnej  Ochrany (VO)
 • V prípade zvýšenej telesnej teploty nad   37,5 °C  nebude týmto osobám umožnený vstup do areálu .

Interní zamestnanci ktorejkoľvek prevádzky Carnibona group

 • Povinnosť každého zamestnanca nechať si námatkovo zmerať teplotu pracovníkom VO. V prípade zvýšenej telesnej teploty nad   37 °C nebude týmto osobám umožnený vstup do areálu .
 • Dôkladná dezinfekcia a umývanie rúk (dodatočné dávkovače s dezinfekčným prostriedkom sú namontované pri vchode do budovy, v jedálňach a  expedícii)
 • Obchodní zástupcovia majú do odvolania zakázané návštevy prevádzok
 • Zastavuje sa cestovanie v rámci skupiny Carnibona, rušia sa všetky služobné cesty až do odvolania
 • Všetci naši vodiči majú zabezpečené dezinfekčné ochranné prostriedky a osobné ochranné prostriedky
 • Máme prichystaný dôkladný pandemický plán spoločnosti so zonáciou našich fabrík

Robíme maximum aby sme Vám aj v tejto pre všetkých náročnej situácii mohli poskytnúť výrobky v 100% kvalite a množstve. Verím, že túto situáciu zvládneme.

Ladislav Čechovič
CEO spoločnosti

Mecom zásobuje Slovákov aj počas globálnej pandémie

Priamym dôsledkom globálnej pandémie čelíme v každodennom živote všetci. Súčasná náročná situácia si vyžaduje opatrenia, ktoré pomôžu zamedziť šíreniu nákazy a zároveň umožnia ochrániť ľudí. Pre najväčšieho slovenského výrobcu mäsových produktov Mecom, ktorý vo svojich závodoch zamestnáva viac ako 1300 ľudí, to znamenalo prijať prísne a nadštandardné hygienické opatrenia.


Spoločnosť Mecom má na Slovensku dva výrobné závody, v Humennom a Lučenci. Pre ochranu zdravia zamestnancov, bezpečnosti potravín a zabezpečenia dostatku mäsových výrobkov, ešte na začiatku marca pristúpili k nadštandardným opatreniam. Mecom pripravil dôkladný pandemický plán spoločnosti so zonáciou fabrík. „Ako jedna z mála spoločností sme pristúpili k povinnému meraniu teploty termovíznymi kamerami pri vstupe do všetkých našich výrobných závodov, ktoré snímajú teplotu zamestnancov bezkontaktne. Ochranu zamestnancov sme zvýšili zonáciou vo výrobe, čím sme oddelili jednotlivé výrobné časti a minimalizovali kontakt s inými zamestnancami,“ objasňuje postup pri zavádzaní opatrení Generálny riaditeľ spoločnosti, Ladislav Čechovič. V prípade zvýšenej telesnej teploty nad   37 °C nie je danému pracovníkovi umožnený vstup do areálu. Pre dôkladnú dezinfekciu a umývanie rúk boli v závodoch namontované dodatočné dávkovače pri vchode do budovy, v jedálňach a expedícii. V jedálňach sú stoly rozdelené ochranným plexisklom na menšie zóny.  Obchodní zástupcovia majú do odvolania zakázané návštevy prevádzok.  Mecom taktiež pozastavil cestovanie v rámci skupiny Carnibona a do odvolania zrušil všetky služobné cesty. Všetkým interným vodičom boli zabezpečené dezinfekčné ochranné prostriedky a osobné ochranné prostriedky. Externí dodávatelia aj odberatelia majú povinnosť chrániť sa pri vstupe do závodov vlastnými rúškami taktiež si musia vydezinfikovať ruky a podrobia sa aj meraniu teploty. Externý vodiči nesmú opustiť kabínu vozidla.

Jednou z dôležitých hodnôt našej spoločnosti je, že sa vieme zomknúť, držať spolu a pracujeme ako jeden tím. Veľmi si vážim odvedenú prácu všetkých zamestnancov, pretože aj  vďaka nim vieme zabezpečiť plynulý chod výroby a zákazníci si tak môžu nakúpiť kvalitné mäsové výrobky z portfólia Mecom aj v týchto ťažký a náročných časoch,“ hovorí Ladislav Čechovič.

V súčasnej situácii patria medzi najpredávanejšie salámy v trojuholníkovom tvare Chopok a Sitno, Cisárske párky s vysokým obsahom mäsa 97%, Berlínske párky s obsahom mäsa 80%. Medzi šunkami to u Slovákov vyhráva Prešporská dusená šunka z radu Mecom Premium. Rád by som ubezpečil našich zákazníkov, že robíme všetko preto, aby sme i naďalej zabezpečili bezproblémové dodávky a ak sa budeme všetci správať zodpovedne, spolu to zvládneme,“ dodáva Ladislav Čechovič.